Kosiarki automatyczne

Nasza firma świadczy usługi montażu kosiarek automatycznych (robotów koszących trawnik) marki WIPER.

Jak działa robot koszący?

Wiper Premium działa na wyznaczonych przez Ciebie, zaprogramowanych obszarach. Otaczasz je przewodami granicznymi, wewnątrz których pracuje urządzenie. Przewody możesz umieścić pod ziemią lub bezpośrednio na trawniku. Nie musisz się o nie martwić. Robot do trawy bez problemów uniknie ich dzięki czujnikom.

Wiper Premium samodzielnie wykrywa rodzaj i zagęszczenie trawnika odpowiednio harmonizując obroty ostrzy tnących. Ich optymalna praca zapobiega stratom energii i wydłuża życie robota. Tam, gdzie rośnie wysoka i gęsta trawa, Wiper Premium rozpocznie koszenie po torze spiralnym. To zapewnia najbardziej efektywne i jednolite cięcie.

Nie obawiaj się – nawet jeśli jesteś z rodziną na wakacjach, a ogrodnik ma wolne. Roboty koszące Wiper Premium są w pełni automatyczne i mogą pracować bez interwencji człowieka. Zapamiętają kształt Twojego ogrodu oraz obszary pracy. Samodzielnie wrócą do stacji dokującej, by naładować akumulatory, a następnie ponownie podejmą pracę. Jeśli tylko chcesz, możesz wybrać modele z zabezpieczeniem na PIN oraz alarmem dźwiękowym.

Przekaż nam plan ogrodu – autoryzowanemu dealerowi Wiper Premium. Wykonamy dla Ciebie skrojony na miarę projekt podziemnej instalacji, wybierzemy najlepsze miejsce dla przewodów granicznych, określimy optymalne strefy koszenia oraz ustalimy miejsce dla stacji dokującej. Załatwione!

Zalety:

 • Bluetooth – naszym robotem możesz kierować przez komórkę z oprogramowaniem Android lub iOS.
 • Czujnik deszczu – nie musisz się o niego troszczyć. Wiper Premium sam wróci do stacji dokującej, gdy czujnik wykryje opady deszczu.
 • Zabezpieczenie kodem PIN – zabezpiecz robota kodem PIN. Niepowołane osoby nie będą mieć dostępu do urządzenia.
 • Praca o dowolnej porze – robot nie musi przeszkadzać Ci podczas grilla. Z łatwością ustawisz jego działanie na późny wieczór lub wczesny ranek lub inną dowolnie wybraną porę.
 • Czujnik zderzeniowy – zamontowany w robocie sprawi, że wykryje i ominie napotkane na swojej drodze przeszkody.
 • Intuicyjny panel sterujący – w prosty i szybki sposób zarządzasz funkcjami robota.
 • Automatyczne ładowanie – robot samodzielnie odnajdzie stację dokującą, kiedy osiągnie niski stan akumulatora.
 • Cichy i ekologiczny – robot nie generuje hałasu i spalin. Wsłuchaj się w ciszę i odetchnij pełną piersią.
 • Harmonogram pracy – bez trudu ustawisz go w panelu sterowania.
 • Pracuje na zboczach do 55% – specjalnie zaprojektowany napęd 2WD zapewni Ci trakcję na zboczach o kącie nachylenia nawet do 55%.
 • Pełne bezpieczeństwo – Wiper Premium natychmiast zatrzyma pracę w przypadku kontaktu z osobą lub zwierzęciem.