Zakładanie trawników z rolki

Zakładamy trawniki z rolki. W dzisiejszych czasach jest to rozwiązanie dość kompromisowe w porównaniu z zakładaniem trawników z siewu. Zadbany i pięknie zielony trwanik z rolki przed domem to nasza oaza, miejsce spotkań, zabaw oraz nasza przydomowa oczyszczalnia powietrza.

Kompleksowo przygotowujemy podłoże pod trawnik. Oczyszczamy z kamieni oraz chwastów. Na tak przygotowane podłoże, układamy trawnik z rolki. Aby zabezpieczyć trawnik przed szkodnikami (krety, nornice) na życzenie klienta stosujemy specjalną siatkę ochronną.

Zielony trawnik z rolki przez cały rok – wszystkim tym, którzy nie planują długiego czasu oczekiwania, nasza firma poleca gotowy trawnik z rolki w jeden dzień!

Wyhodowana darń jest odporna na choroby, wytrzymała na różne warunki klimatyczne. Trawnik rolowany można rozwijać w różnych rejonach Polski bez względu czy jest to klimat północny czy południowy. Trawnik ten nie wymaga żadnych specjalnych warunków glebowych.

Najważniejszą zaletą jest to, że można go zakładać przez cały rok!

Funkcje trawnika można podzielić na dwie grupy. Ukryte, których nie można dostrzec, to:

  • tłumienie hałasu
  • pochłanianie pyłów z powietrza (1m2 potrafi pochłonąć około 40 kg rocznie)
  • nawilżanie powietrza, dzięki parowaniu wody z liści co w konsekwencji reguluje mikroklimatyczne warunki temperatury
  • krążenie tlenu (100 m2 trawnika wytwarza w ciągu roku ilość tlenu zaspokajającą w tym samym czasie potrzeby oddechowe 10 osób)

Widoczne, które dostrzegalne są od razu:

  • podniesienia walorów estetycznych ogrodu, trawniki, bowiem stanowią jeden z najważniejszych elementów ogrodu
  • uprawianie wielu różnych sportów
  • zapobiega erozji gleby na spadzistym terenie

Zakładanie siatki przeciw kretom

Zapewne słyszałeś już o siatce przeciw kretom. Siatka to najbardziej skuteczna ochrona twojego ogrodu. Świadczymy kompleksowe usługi związane z zakładaniem siatki przeciw kretom.

Siatki przeciw kretom są standardem w firmie Fresh Garden. Przy tworzeniu nowego trawnika siatka przeciw kretom jest nieodłącznym elementem.